Vanaf de A12 en de N120 rijd je zo naar de camping. Op het grote terrein vind je alles wat je nodig hebt: van een restaurant en een supermarkt tot een speeltuin en een groot zwembad. De camping is zowel in de zomer als in de winter geopend: het skigebied Valdezcaray ligt vlakbij. Maar ook in de zomer valt er voldoende te beleven in het gebied. Op het terrein ontmoet je veel vaste campinggasten uit Spanje.
Slapen in een wijnvat
Het terrein is keurig ingericht met rechte hagen en geasfalteerde paden. Er is nog weinig schaduw en er zijn veel vaste plaatsen. De toeristische plaatsen staan in rijtjes op een nog vrij open veld met jonge beplanting. Er is geen afbakening. Wil je graag iets huren, dan kun je kiezen voor traditioneel (stacaravan) of avontuurlijk (houten bungalows in de vorm van een wijnvat). Ook het bijbehorende zitje is in wijnvatstijl.
Groot zwembad
Midden op het campingterrein vind je het grote zwembad. Ook het peuterbad is van een flink formaat. Rondom de baden staan hekken, met daarbuiten ligstoelen. Kleine kans dus dat je natgespetterd wordt. Rondom het zwembad is er begroeiing van halfhoge bomen, waardoor je altijd wel ergens in de schaduw kunt verpozen. Op sanitair is niets aan te merken.
Sport en spel
Qua voorzieningen zit je goed op Camping Bañares. Gasten kunnen zich vermaken op de jeu-de-boulesbaan, op de tennisbaan, op het sportveld en met de animatie. Kleine kampeerders zoeken natuurlijk de speeltuin op.
Piekfijn restaurant
Het restaurant is nieuw en piekfijn in orde. Er is ook een terras. De supermarkt op het terrein is ruim gesorteerd.
Wijn en wandelen
Wat je in deze streek zeker moet doen, is je smaakpapillen verwennen door enkele wijnkelders te bezoeken. De streek kent maar liefst 500 wijnhuizen en staat bekend om de kwaliteit van de drank. Ook de stad Burgos mag wel op je lijstje staan: bezoek zeker de befaamde gotische Santa Mariakathedraal en de kloosters Cartuja de Miraflores en Monasterio de las Huelgas.
Als wijnliefhebber mag je zeker ook de wijnfeesten van Haro eind juni niet missen. Het nabijgelegen Santo Domingo de la Calzada met zijn prachtige architectuur en de kloosters van Suso en Yuso is ook mooi. Voor fietsliefhebbers loopt er langs de camping een groen fietspad (Oja Green Trail) over een voormalig treinspoor naar zowel het zuiden als het noorden. De hoogste berg van La Rioja, San Lorenzo, is geschikt voor hikingtochten.