Aan de groene oevers van rivier de Dordogne is de natuurlijke omgeving ruig en heuvelachtig. Hier kampeer je in het Centraal Massief, het hart van Frankrijk met schilderachtige landschappen. De mooie omgeving van Flower Camping Les Ondines leent zich er prima voor om met de fiets of te voet te ontdekken. De gemoedelijke camping is ook een prima uitvalsbasis voor bezoekjes aan de vele middeleeuwse stadjes.
Buiten het dorp
In het dorpje Souillac is het nog maar een klein stukje rijden naar de camping. Het laatste deel van de route gaat over een landelijke weg die naar de ruime ingang van de camping leidt. De sfeer is ontspannen en gastvrij. Om bij het rivierstrandje te komen, steek je het wandel- en fietspad over voor het kampeerterrein. Omdat de snelweg op geringe afstand van de snelweg ligt, is dit ook een fijn plekje om te overnachten als je op doorreis bent.
Kamperen op gras
Er lopen verschillende straatjes over het terrein met daaraan de staanplaatsen. Je kunt hier kiezen tussen een natuurplaats of een comfortplaats. Heggen en struiken zorgen voor een natuurlijke grens tussen de ruime staanplaatsen. Ook de vele bomen op het terrein zorgen voor genoeg schaduw. Voor tentkampeerders is een apart veldje ingericht. Kampeerders zonder eigen tent of caravan kunnen overnachten in de nette stacaravans en stoere lodges.
Voldoende sanitair
Verdeeld over het kampeerterrein staan drie sanitairgebouwen. Niets bijzonder, maar ze voldoen prima.
Camping voor zwemfanaten
Zwemliefhebbers hebben veel keuze op Flower Camping Les Ondines. Het zwembad op de camping is verwarmd en ligt gunstig in de zon. Voor de veiligheid is er een laag hek om het bad geplaatst. De fontein in het kinderbadje maakt het een gemoedelijk plekje voor jonge gezinnen. Direct naast de camping kunnen tieners hun energie kwijt in waterpark Quercyland met hoge waterglijbanen. Tenslotte biedt de Dordogne nog verkoeling, de rivier stroomt tegenover de camping.
Lekker eten en drinken
In het houten gebouw naast het zwembad kun je de hele dag terecht voor ijs, een drankje of een snack. ‘s Morgens komt bij de bar de geur van vers stokbrood vandaan. Wil je ‘s avonds een hapje eten, dan wandel je voor gezellige restaurantjes naar het dorpscentrum van Souillac. Alle voorzieningen, zoals grote supermarkten, liggen er ook. Op vrijdagmorgen is er markt.
Sportieve vakantie
Rondom de camping vinden sportievelingen alles voor een actieve dag. Op één kilometer ligt een tennisbaan. Ook kun je paardrijden, kanoën en minigolfen. Vanaf de camping starten regelmatig georganiseerde wandel- en mountainbiketochten waar je samen met andere kampeerders de omgeving gaat verkennen. Voor alle leeftijden is er in de zomermaanden vijf keer per week de Kids Club. Daar worden naar hartenlust mooie knutselwerkjes gemaakt en spelletjes gespeeld. Bij de speeltuin staat in de zomer een springkussen. Het jeu-de-boulesterrein is verlicht zodra de avond valt.
Heilige stad tegen de rots
Rocamadour behoort tot de mooiste plaatsjes van het land en ligt op slechts twintig kilometer van de camping. In het Parc naturel régional des causses du Quercy ligt de heilige stad die tegen een verticale rots is gebouwd. Je weet niet wat je ziet. Na het bekende Lourdes is Rocamadour de meest bezochte bedevaartsplaats van Frankrijk. Dit pareltje bevindt zich midden in de Causse de Gramat, een uitgestrekt kalksteenplateau.
Ondergronds spektakel
Zin in een spectaculair uitstapje? Bezoek dan de grot van Padirac. Via trappen of met de lift daal je af in de grot. Het gat is zo’n 75 meter diep en aan het einde van de negentiende eeuw ontdekt. Eenmaal beneden kom je bij een ondergrondse rivier waar je overheen kunt varen op een schommelend bootje. Ook met kinderen is dit een aanrader. Het uitje levert ongetwijfeld mooie herinneringen op.