Zacht glooiende kalkhoogvlaktes met grotten en diepe rivierkloven: dat is de streek de Lot, waar je de gezellige Camping La Truffière vindt. Het terrein onder de eiken biedt ruime plekken, een fijne sfeer en een panoramisch uitzicht over de vallei. Rondom het terrein liggen het prachtige natuurgebied Causses du Quercy en talrijke toeristische trekpleisters. Een ideale plek voor rustzoekers.
De camping is goed te bereiken, maar kampeerders met caravans en campers dienen op te letten: rijd niet via de D662 en het nabijgelegen Saint-Cirq-Lapopie vanwege de zeer steile weg met scherpe bocht. Rijd eerder via de D911, D26 en D42. Op weg naar de camping rijd je door de kenmerkende ruige natuur van de Lot, met hier en daar wat eikenbosschages.
Panoramisch uitzicht
Het glooiende en soms hellende terrein is ruim opgezet en er is volop schaduw van eikenbomen. De plaatsen bevinden zich op terrassen met riant uitzicht of op een vlakke grasstrook. De ondergrond is vrij hard. Authentieke houten chalets zijn te huur. Er liggen enkele sanitairgebouwen verspreid over het terrein. Ze zijn deels vernieuwd en worden goed onderhouden
Rivier de Lot
Het speels aangelegde, verwarmde zwembad ligt centraal en midden in de zon. Er is ook een peuterbad. Rondom is veel ruimte om heerlijk te relaxen: er staan ligstoelen. Rondom het zwembadencomplex is een hek, zodat de kleintjes niet zomaar het terrein op kunnen hollen.
Ook de rivier de Lot biedt zwemmogelijkheden: op vijf minuten rijden ligt een strand met schaduw van hoge bomen en toezicht. Je kunt er ook een waterfiets of kano huren. Ook de rivier de Célé biedt natuurlijke strandjes en zwemmogelijkheden. Het ligt op vijftien minuten rijden en is door de hoge rotswanden zeker de moeite waard.
Mooie wandeltochten
Midden op het terrein is een zeer grote speelweide met onder meer trampolines, een jeu-de-boulesbaan, tafeltennistafels, een volleybalveld, een fitnessparcours, diverse schommels, een apenbrug, een klimmuur en houten speeltoestellen. De kinderen hebben er alle ruimte en zijn voorlopig niet uitgespeeld. Ook is er animatie, zoals schatzoeken, knutselen en spelletjesdag. In het hoogseizoen kunnen campinggasten meegaan met een boottocht over de Lot en aansluiten bij groepswandeltochten. In de omgeving zijn volop mooie wandelmogelijkheden. Naar het nabijgelegen plaatsje Saint-Cirq-Lapopie rijdt een busje.
Bescheiden kaart
Er is een bescheiden restaurant met een kleine kaart met een bar en een terrasje. Bij de receptie is een kleine winkel met beperkt assortiment en broodservice. Een supermarkt ligt op negentien kilometer afstand.
Niet te missen
Het nabijgelegen plaatsje Saint-Cirq-Lapopie is zeer de moeite waard. Het werd door de Fransen in 2012 uitgeroepen tot ‘Le village préferé des Français’ en is altijd in trek geweest bij schilders en kunstenaars. Het centrum met z’n smalle en steile straatjes is overigens niet per auto te bereiken. Ook het stadje Rocamadour is de moeite waard. De stad met een burcht ligt op een rots en is een populaire bedevaartsplaats. Via een slingerend pad bereik je een reeks van kapellen met fresco’s en een kerk. Voor mindervaliden is er een lift. Vergeet ook de grotten met prehistorische wandschilderingen niet (Pech Merle en Lacave).