In het gebied tussen de rivieren de Dordogne en de Lot ligt Camping Padimadour. Deze zeer verzorgde familiecamping is parkachtig aangelegd en beschikt over ruime kampeerplaatsen, camperplaatsen en lodgetenten. In de campingwinkel kun je terecht voor enkele basisinkopen en streekproducten, het restaurant op de camping serveert huisgemaakte pizza’s. Stralend middelpunt is het verwarmde zwembad, fraai gelegen onder de zon.
Het land tussen de Dordogne en de Lot
Camping Padimadour ligt aan de rand van het Regionaal Park Les Causses de Quercy – in het departement Lot – en dicht bij de heiligdommen van Rocamadour. Hier verblijf je in een landschap vol natuurschoon in een regio met ook veel cultureel erfgoed. De familiecamping is rustig gelegen ten zuiden van het dorpje Avignac en prima te bereiken via de A20 en de D840.
Op en top verzorgde camping
Camping Padimadour ziet er in alles op en top uit. Het campingterrein is netjes aangelegd en heeft de uitstraling van een park met cirkelvormige paden en speels aangelegde kampeervelden. De kampeerplaatsen zijn ruim bemeten, goed onderhouden en duidelijk afgebakend. Er zijn speciale ruime plaatsen voor campers en er is een apart veld voor de lodgetenten. De behulpzame en vriendelijke eigenaren helpen je graag met het vinden van een geschikte plek. Ook het sanitair is zeer verzorgd en hygiënisch.
Huisgemaakte pizza’s
Vooraan op de camping vind je alle faciliteiten, zoals de campingwinkel (met een beperkt assortiment en enkele streekproducten), het restaurant en de snackbar. Hier worden onder andere huisgemaakte pizza’s aangeboden, mee te nemen maar je eigen plekje of op te eten op het buitenterras. Het restaurant is enkel in de avonden geopend. In de buurt van het restaurant vind je ook een paar leuke speelplaatsen voor kinderen, kun je een potje tafeltennissen of speel je jeu-de-boules.
Zwembad onder de zon
Stralend middelpunt van de camping is het fraaie verwarmde zwembad. Het is heerlijk gelegen onder de Zuid-Franse zon. Mocht het toevallig een keer iets minder weer zijn, dan kan het zwembad worden overdekt. Net naast het zwembad is er nog een apart peuterbad en kun je even helemaal tot rust komen in de whirlpool. Eenmaal uit het water haal je een koud drankje of een ijsje bij de bar en strijk je neer om even op te drogen in de ligweide op een bed of stoel.
Cultureel erfgoed en flora en fauna
Camping Padimadour is al zeer verzorgd en van alle gemakken voorzien, maar de regio is zo mogelijk nóg fraaier. Vrijwel iedere wandeling en fietstocht is een feest en de lijst met prachtige plekken en cultureel erfgoed is eindeloos. Wat te denken van de vallei van de Dordogne waar je kennismaakt met middeleeuwse dorpen als Carennac, Loubressac en het prachtige Castelnau?
Dé trekpleister in de omgeving is echter het bedevaartsoord Rocamadour (tien kilometer rijden). Het op een kalksteenplateau gelegen stadje telt tal van kapellen met fresco’s en een kerk. Rondom het heiligdom is ook veel te zien en te doen. In het Forêt des Singes (zes kilometer) zie je berberapen en bij Rocher des Aigles (acht kilometer) vliegen de gieren, adelaren, valken en papegaaien je over het hoofd. In het middeleeuws themapark Durandal (acht kilometer) geniet je van paardenshows en in de omgeving van het Regionaal Park Les Causses de Quercy staat de schapen- en geitenteelt centraal.